טיפולים

מיקוד ראיה

בדיקת מיקוד ראיה לילדים הנה בדיקת ראיה מקיפה ויסודית אשר בודקת הן את מצב הראייה של העין והן את תפקוד ותיאום הראייה של שתי העיניים יחד. הבדיקה מותאמת לכל ילד באופן אישי. היא מבוצעת בנועם, ללא טיפות על ידי צוות שאוהב ילדים ואכפת לו. הבדיקה אורכת כחצי שעה. תוצאות הבדיקה נמסרות בפירוט רב ומתאימות לשימוש בוועדות השמה, מוסדות חינוך וגורמים רפואיים.

בדיקות ראיה וטיפולים

בדיקת ראיה מקצועית ומקיפה הינה בסיס חשוב למשקפי ראיה טובים ונכונים המותאמים באופן אישי וע"פ פרמטרים נכונים. הרכבת משקפי ראיה ללא ייעוץ מקצועי ובדיקת ראיה מקיפה יכולה לגרום להחמרה במצב הראיה ולחוסר נוחות כגון כאבי ראש, עיפות, סחרחורות וסינוורים.
כחלק מהשירות והמקצועיות, החלטנו בקליניקה לעבוד עם מיטב חברות העדשות האופתלמיות ואנו מציעים את העדשות הטובות ביותר.
כמו כן חרטנו על דגלנו להעניק למטופלינו אופטומטריה מתקדמת וחדשנית העומדת בסטנדרטים בינלאומיים.
בקליניקה מתבצעים טיפולים אופטומטריים מהמתקדמים בעולם.

בדיקת ראיה לילדים/מבוגרים על הספקטרום האוטיסטי

ניתן לבצע בקליניקה בדיקות ראיה לילדים ומבוגרים על הספקטרום האוטיסטי. הבדיקות מבוצעות על ידי מיכל להב רייס בלבד.

טיפול שליטה בקוצר ראיה

התאמת עדשות מגע לילדים לשליטה בקוצר הראיה. קוצר ראיה (מספר משקפיים במינוס) הוא ליקוי הראיה הנפוץ ביותר בעולם ושכיחותו בעולם בכלל ובארץ בפרט נמצאת במגמת עלייה מתמדת. קוצר ראיה גבוה מהווה גורם סיכון להופעת מחלות כגון קטרקט בגיל צעיר, גלאוקומה או היפרדות רשתית בעתיד, שיכולות להביא לאיבוד הראיה. מטרתנו היא להאט את קצב התפתחות קוצר הראיה בגיל צעיר.
כל הטיפולים מיועדים לילדים ומלווים על ידי הצוות המקצועי של הקליניקה.
בקיליניקה של מיכל להב רייס מטפלים בשליטה בקוצר ראיה במגוון דרכים:

אורתוקרטולוגיה – או כפי שנפוץ לקרוא להן עדשות ORTHO-K, הן עדשות קשות, המיועדות להרכבה בלילה והשפעתן היא הורדת הצורך בהרכבת משקפיים במשך היום. זהו הטיפול הוותיק והנחקר ביותר בתחום השליטה בקוצר הראיה בעולם.

שליטה במיופיה בעדשות רכות-
במקרים מסויימים, ניתן לטפל בשליטה בקוצר ראיה בעדשות מגע רכות חודשיות. ההרכבה היא יומיומית ועדשות המגע מוחלפות פעם בחודש. לעדשות אלו עיצוב אופטי יחודי הגורם להאטת קצב העליה של קוצר הראיה.

עדשות MiSight- טיפול חדש בעולם. מבוסס על מחקר נרחב של 6 שנים. עדשות מגע רכות יומיות המיועדות להרכבה במשך היום ומאטות את קצב התפתחות קוצר הראיה בכ-59%.

הטיפול מותאם לכל ילד על פי בדיקת התאמה המבוצעת בקליניקה.

למידע נוסף והתייעצות האם ילדך צריך טיפול לשליטה בקוצר הראיה ואיזה טיפול מתאים.

עין יבשה

תסמונת העין היבשה היא מצב רפואי המשפיע על ריכוז הדמעות או איכותן וגורם לתחושת יובש, גירוי וצריבה בעין. לעין יבשה מספר רב של גורמים אפשריים הכוללים בין היתר שינויים הורמונליים ותזונתיים, מחלות אוטואימיוניות שונות כגון תסמונת שיוגרן או gvhd, דלקת כרונית של העפעפיים ולפעמים סביבת עבודה מאתגרת. כל אלו יכולים לגרום לפגיעה באיכות, ובכמות הדמעות ועל ידי כך ליובש.
תסמונת העין היבשה עולה בשכיחותה עם הגיל ונפוצה יותר אצל נשים. היא פוגעת בכ- 10% מהאנשים בגילאי 50+ ומוגדרת כאחד הגורמים המשמעותיים לפגיעה באיכות החיים של אנשים בעולם המערבי.
ישנם לא מעט טיפולים מגוונים בעין יבשה. הטיפול בעין יבשה נקבע בדרך כלל על פי הגורם לעין היבשה וחומרת המצב.
אצלנו בקליניקה ניתן לקבל הערכה לגבי מצב העין והפניה לטיפול על ידי גורם רפואי מתאים. הטיפולים המוצעים אצלנו בקליניקה לעין יבשה הם: תחליפי דמעות מסוגים שונים לפי מצב העין והגורם לעין היבשה, עדשות סקלרליות- עדשות קשות היוצרות לקרנית העין מעטפת נוזלים בכל זמן ההרכבה ועל ידי כך שומרות ומגנות על העין במקרים של יובש חמור. הטיפול בעדשות סקלרליות מתאים יותר במקרים של יובש קיצוני, שיוגרן וgvhd.

אם את/ה מרגישים שאתם סובלים מעין יבשה.

קרטוקונוס

קרטוקונוס הינה מחלה ניוונית פרוגרסיבית של הקרנית הגורמת להידקקות הקרנית ולבלט ופוגעת בראיה. כיום, הטיפול בפגיעה בראיה כתוצאה ממחלת הקרטוקונוס הוא עדשות מגע מיוחדות המותאמות לטיפול בקרטוקונוס. ישנם סוגים שונים שניתן להתאים לקרטוקונוס, בחירת העדשה נעשית בבדיקת התאמה ותלויה במצב הקרנית וחומרת המחלה.
בקליניקה של מיכל להב רייס צוות מיומן בעל נסיון עשיר והצלחה מרובה בהתאמת עדשות סמי-סקלרליות לקרטוקונוס.

ראיה ירודה

בקליניקה מתבצעות בדיקות ראיה ירודה לאנשים הסובלים ממחלות עיניים כגון: גלאוקומה, AMD, רטינופתיה סכרתית (DR) ופגיעות רשתית שונות.
בבדיקת הראיה הירודה נמדד מצב הראיה ומותאם פתרון יחודי למטופל לפי הצרכים הראייתיים שלו במטרה לשפר את איכות חייו.
במהלך הבדיקה נמדדים אביזרים שונים לשיפור הראיה כגון מגדלות, טלסקופים ופילטרים.

קבעו תור עוד היום: