עדשות מגע מולטיפוקליות

לא מה שחשבתם

מרכיבי עדשות מגע מעל גיל חמישים נוטים להפחית את השימוש בעדשות מגע מכל מיני סיבות. אחת מהבולטות ביותר היא, שמגיל חמישים הצורך במשקפי קריאה מעל עדשות מגע הופך להכרח ואז עדשות המגע הופכות למטרד במקום לאביזר משפר איכות חיים.

עדשות מגע מולטיפוקליות ניסיתם?

לאחרונה ישנן יותר ויותר עדשות מגע מולטיפוקליות המיועדות בדיוק לפתור את הבעיה הזאת ולשפר את איכות חייהם של מרכיבי עדשות המגע מעל גיל חמישים.

לי עצמי יש מספר לא מבוטל של מטופלים שמרכיבים עדשות מגע מולטיפוקליות ונהנים מאד.

לאחרונה הגיעה אלי מטופלת מפני שרצתה להחליף את משקפי המולטיפוקל שלה. היא מאד פעילה, עושה ספורט ועצמאית בעיסוקה. לאחר הבדיקה האופטומטריות שביצעתי, שאלתי אותה למה היא לא מרכיבה עדשות מגע ואכן היא אמרה שפעם היא הרכיבה עדשות מגע אך מאז שהצורך במשקפי קריאה עלה, הן הפכו לטורח והיא צריכה להסתובב עם משקפי קריאה מעל לעדשות המגע, דבר שמכביד עליה בחיי היום יום וגם לא אסטטי כל כך לדעתה.

הצעתי לה לנסות עדשות מגע מולטיפוקליות יומיות של ciba vision שנקראות Focus Dailies Progressives מכיון שהן מתאימות לשגרת החיים שלה ומכיון שלא היתה בטוחה לגבי תדירות השימוש בעדשות מגע.

היתרונות ב-Ciba Vision Focus Dailies Progressives הינם:

  • העדשות יומיות ולכן אין בהן שום טיפול או השרייה בתמיסות, משתמשים וזורקים
  • תאריך התפוגה שלהן ארוך במיוחד (מעל שנה) ולכן גם אם תדירות השימוש נמוכה עדיין אפשר מידי פעם להשמיש אותן, הן עדיין בתוקף
  • בסוד אגלה לכם שהן גם מאד דקות ונעימות בעין.

בהתחלה היא היתה ספקנית מאד.

הזמנתי לה מספר זוגות בודדים לניסיון. אני לא אשכח את קריאת ההתפעלות שלה כשהרכיבה את הזוג הראשון. "אני רואה טוב. אני רואה טוב גם לרחוק וגם לקרוב. אני לא מאמינה. שנים לא ראיתי ככה." הייתי חייבת להיות הקול המאזן להתלהבות שלה. בדקתי את מנח העדשה בעין ועוד אי אילו עניינים אופטומטריים. הדרכתי אותה איך להשתמש בעדשות (חייבים הדרכה!) ושלחתי אותה לדרכה. עוד באותו יום אחר הצהריים הגיע הטלפון: "תזמיני לי את העדשות, את לא מבינה כמה אני מאושרת."

עדשות מגע מולטיפוקליות- שינוי לטובה

אז אם אתם צריכים גם משקפי קריאה וגם משקפי מרחק, או שאתם מרכיבים משקפי מולטיפוקל, אל תפחדו מלנסות. עדשות מגע מולטיפוקליות הן שינוי לטובה, שינוי משפר איכות חיים.