משקפי מולטיפוקל-מחירים

למה יש משקפי מולטיפוקל שעולים הרבה וכאלה שעולים מעט?

למה יש משקפי מולטיפוקל שעולים הרבה וכאלה שעולים מעט?

אפתח ואומר שלא אסביר שוב מה הם משקפי מולטיפוקל כי כתבתי על זה פוסט שלם.

עדיין יש לי הרגשה שיש כל כך הרבה צרכנים מבולבלים שלא מבינים איך במקום אחד משקפי מולטיפוקל ב- 1000 ₪ ובמקום אחר מציעים להם עדשות ב- 4000 ₪.

בואו נדבר על מכוניות.

יש כל כך הרבה הבדל בין סוגי המכוניות וגם בין השנתונים שלהן, האיבזור, המנוע, צריכת הדלק ועוד. בואו ניקח לדוגמא משהו אמורפי כמו מכונית: אם תיכנסו לסוכנות רכב ויציעו לכם רכב ב- 10,000 ₪ ואחר כך תיכנסו לסוכנות אחרת ויציעו לכם רכב ב- 40,000 ₪, הרי ברור לכם שלא מדובר על אותו מוצר. אתם לא צריכים אותי בשביל זה…

אז למה זה קשה להבין כשמדובר במולטיפוקל?

הרי ההגיון הבריא אומר בדיוק אותו דבר.

התחושה של "אנחנו לא יודעים מה באמת נותנים לנו" כשמדובר על עדשות למשקפיים ניתנת לפתרון קל ופשוט. היום כל עדשת מולטיפוקל מגיעה עם כרטיס מהיצרן ומספר ההזמנה. לפעמים גם עם שם הלקוח עליהן. בנוסף על עדשות מולטיפוקל ישנה חותמת לייזר עם לוגו היצרן.

קשה מאד לרמות במקרה הזה אלא אם אומרים לכם מראש שנותנים לכם עדשות לא ממותגות ואז זה כבר עניין של אמון בינכם לבין האופטומטריסט המטפל שלכם.

משלמים על מה שמקבלים

למחיר הנמוך יש מחיר.

אספר לכם סיפור.

לפני מספר חודשים התקשרה אלי חברה של אמא שלי, מעט מבוהלת. "עשו לי מולטיפוקל ומשהו לא בסדר". הזמנתי אותה לקליניקה שלי, בדקתי את המרשם של העדשות ואת נתוני המיסגור. הכל היה נראה בסדר. כך גם חדות הראיה שלה עם המשקפיים לרחוק ולקרוב. כששאלתי אותה מה בדיוק מציק לה היא הסבירה שגם במבט לרחוק וגם לקרוב תנועות הראש שהיא צריכה לעשות בשביל לראות טוב שלט או לקרוא פיסקה שלמה בעיתון או ספר הן מאד גדולות ולא נוחות ושקשה לה מאד לעבור ממצב הרחוק בעדשות למצב הקריאה. "איפה קנית אותן?" שאלתי, באחת הרשתות הגדולות, "וכמה שילמת עליהן?" 1000 ₪.

"נו", אמרתי, "בשביל 1000 ₪ נראה שקיבלת יופי של מוצר".

אל תצפו מעדשה ממקור לא ידוע ששילמתם עליה סכום שכזה להיות עדשה שמתומחרת באלפי שקלים.

מה חשוב לבדוק כשרוכשים עדשות מולטיפוקל?

חשוב שהבדיקה תתבצע אצל אופטומטריסט מוסמך, איש מקצוע איכותי, אפשר גם לבדוק המלצות, מישהו שיש לכם אמון בו.

חשוב לשאול אילו עדשות אתם בדיוק מקבלים, כל אחד לפי כיסו. תרשמו לעצמכם בצד ותוודאו שהכרטיס שמגיע עם העדשות תואם את מה שכתבתם.

כדאי לבקש שתים שלוש הצעות מחיר לכמה מוצרים מאותו אופטומטריסט, אך כדאי גם להקשיב להמלצת האופטומטריסט מכיון שהוא ראה כנראה מספיק אנשים מרכיבים עדשות כאלו ואחרות וקיבל משוב ממשתמשים בזמן אמת.

כדאי לבצע את הבדיקה ואת ההזמנה באותו המקום! זה ממש חשוב. ראיתי לצערי לא פעם אנשים שחשבו שהם מוזילים את העלות אם הם מבצעים את הבדיקה במקום אחד ומזמינים את העדשות במקום אחר. הבודק לא יכול לקחת אחריות על ההזמנה אם לא ביצעתם אותה אצלו- גם אם אתם לא רואים טוב ויש טעות במרשם. הוא פשוט יספק מרשם חדש (בדומה לרופא אגב, שנותן טיפול באנטיביוטיקה מסויימת לדוגמא ולאחר מספר ימים כשנוכח שיש כנראה טעות באיבחון החיידק, משנה את סוג האנטיביוטיקה. הוא לא יחזיר כסף… הוא ישנה את המרשם.).

אם ישנה בעיה, המקום ממנו הזמנתם את העדשות תמיד יכול לטעון שהמרשם לא בסדר והמקום בו ביצעתם את הבדיקה יכול לטעון שהרכבת העדשות במסגרת לא טובה. לא תצאו מזה.

אז כמה עולה מולטיפוקל?

שאלת השאלות.

כל המחירים הבאים מתייחסים לעדשות לא דקות וללא תוספות מיוחדות כגון 'מחליף צבע בשמש' או תוספת פריזמות או קוטר מיוחד.

למיטב ידיעתי ישנן היום גם עדשות מולטיפוקל שעולות כ- 500 ₪. אני באופן אישי לא נוגעת בהן ולא מתאימה אותן למטופלים שלי.

עדשות ממותגות טובות ואיכותיות ניתן להשיג ביצור מקומי (היום רוב היצרנים הגדולים מייצרים בישראל) בכ- 3000 ₪.

עדשות ממותגות בהזמנת חו"ל יכולות לעלות בערך 5000 ₪.

לסיכום

תבחרו מטפל שיוכל לתת שרות טוב ושיש לכם בו אמון.

תזכרו שאת העיניים אי אפשר להחליף ומאור עיניים יקר מפז. בשקט בשקט בלי להרגיש העיניים הן האיבר שעובד אצלנו הכי קשה בגוף, כל היום, גם כשהגוף נח.

תתנהגו לעיניים שלכם בכבוד.